ENERGYS

O koních

pro výživu sportovních koní...

Jednou z typických obilovin pro koně je i kukuřice.  V našich geografických podmínkách ji určitě hravě předběhne v oblibě i vhodnosti oves, ale kukuřice je především typickým krmivem amerických plemen koní. Pro výživu současných sportovních  koní je kukuřice důležitou obilovinou. Je velmi chutná, trochu nasládlá, dobře ji přijímají i vybíravější koně. Má složitější škroby (molekuly glukózy jsou…

další info

Melasa, zdroj energie

Chováte koně, kteří potřebují pro svůj výkon nebo produkci dostatek jednoduchých rychle vstřebatelných sacharidů? Pak volte krmivo s obsahem melasy. Melasa je vedlejším produktem při výrobě cukru. Jde o velmi hustou tekutinu s obsahem 50 % zbytkového cukru, který nezkrystalizoval při výrobním cukrovarnickém procesu. Kromě vysokého obsahu cukru také obsahuje podstatné množství K a Na, zchutňuje…

další info

sladový květ

Sladový květ je vedlejším produktem pivovarnického průmyslu. Po nakropení a naklíčení sladovnického ječmene (rozluštění) se aktivují v obilce enzymy, které mění vázané živiny zrna na rozpustné látky. Při odklíčování sladu je jedním z produktů tohoto procesu právě sladový květ, který obsahuje klíčky a kořínky vzniklé při nakličování.

další info

pšeničné otruby

Pšeničné otruby představují nízký obsah bílkovin a vysoký podíl vlákniny (cca 10 – 15 %) a proto se hodí do většiny vyráběných krmných směsí pro koně. Samotné pšeničné otruby jsou oblíbenýma tradičním krmivem pro všechny typy koní. Jsou velmi chutné a i vybíraví koně je rádi přijímají. Bývají často součástí tradičních stájových mashů. Otruby podporují pocit sytosti a stabilizují střevní obsah na…

další info

Pro chovatele poníků

Na základě požadavků zákazníků, majitelů malých a rustikálních plemen koní a pony, vznikla krmná směs  ENERGYS® PONY, vyráběná společností De Heus a.s.

další info

Co potřebují koně ve střední zátěži

Krmivo STANDARD z řady krmiv pro koně ENERGYS ® vyráběné společností De Heus a.s.  patří mezi oblíbené krmné směsi a je nejvhodnější pro koně ve střední zátěži.  Především pro koně, kteří startují v nižších a středních obtížnostech parkuru a drezury.

další info

pro hříbata a mladé koně

Unikátní a nezaměnitelné krmivo s jedinečnou recepturou pro hříbata a mladé koně je krmivo BABY  řady ENERGYS®.

další info

CHováte Hobby koně?

Seznamte se s krmivem RELAX z řady krmiv pro koně ENERGYS ® vyráběné společností De Heus a.s. Krmná směs ENERGYS® RELAX  je nejvhodnější pro koně v nízké zátěži, také pro koně školní a hobby koně.

další info

Specialita pro sportující atletické koně

Představujeme vám krmivo EXTRA  z řady krmiv pro koně ENERGYS ® vyráběné společností De Heus a.s.  Doplňkové krmné granule EXTRA jsou speciálně vytvořené pro sportující atletické koně.

další info

krmiva pro koně ENERGYS®

ENERGYS® krmiva jsou už více než 15 let jednou z nejznámějších značek krmiv pro koně na českém trhu. Výrobcem této značky je firma De Heus a.s., česká dceřiná společnost nizozemského rodinného koncernu. V loňském roce získala ENERGYS® krmiva pro koně ocenění od nezávislých marketingových odborníků SUPERBRAND 2020.

další info

Jak krmit koně v zimě

Výživa koní obecně má mezi všemi hospodářskými zvířaty svá specifika. Kůň je náročný na pravidelný a stálý příjem kvalitních objemných krmiv (sena, pastvy, senáže apod.). U koní tvoří objemná krmiva vždy základ krmné dávky, bez ohledu na věk, zátěž nebo využití koně.

další info