ENERGYS

krmiva pro koně ENERGYS®

ENERGYS® krmiva jsou již od roku 2002 jednou z nejznámějších značek krmiv pro koně na českém trhu.  Výrobcem je firma De Heus a.s., česká dceřiná společnost nizozemského rodinného koncernu. Ve východočeských Běstovicích (nedaleko Chocně) se krmiva ENERGYS vyrábí už od počátku svého vzniku.  V roce 2009 s novým majitelem, krmivářským světovým koncernem De Heus, krmiva dostala nový design, marketing a moderní výrobní zázemí. Velkým oceněním této práce je cena nezávislých odborníků SUPERBRANDS 2020. Důvodem tohoto ocenění je i velmi přehledný a jednoduchý design, jednotlivá krmiva jsou lehce rozpoznatelná a pro zákazníky přehledná. Na tuto výhodu navazuje i odborný výživářský servis, který firma poskytuje svým zákazníkům zdarma.

Krmiva ENERGYS® pro koně mají tři základní produktové řady:

  • BASE – základní granulovaná krmiva
  • PREMIUM – prémiová krmiva ve formě musli
  • NATURE – přírodní krmiva a krmné suroviny.

Řada ENERGYS BASE

má 5 druhů granulovaných krmiv – krmiva jsou v granulích o velikosti 8 mm (Relax, Standard) a 4 mm (Pony, Baby, Extra) a neobsahují oves.  Z těchto krmiv můžete sestavit základním krmnou dávku pro všechny kategorie chovných a sportovních koní ve velmi příznivých cenách. Krmiva se mohou kombinovat s vlastním ovsem a vzájemně mezi sebou, čímž vzniká nekonečné množství kombinací krmných dávek pro každého koně. Tato řada krmiv se dá volně kombinovat, po dohodě s krmivářem, s řadou PREMIUM a NATURE.

Řada ENERGYS PREMIUM

má čtyři druhy krmiv ve formě musli – 2 krmiva jsou bez ovsa (Coldmix, Fiber) a 2 obsahují oves (Dynamix, Herbic).  Krmivo Fiber má vyšší obsah řezanky a krmivo Herbic obsahuje bylinný komplex pro lepší dýchání a trávení koní. Výhodou krmiv ve formě musli je jejich vyšší strukturální pestrost, která nutí koně více žvýkat a tím zlepšuje jejich stravitelnost.  Tato řada se dá volně, dle dohody s krmivářem, kombinovat s řadou BASE i NATURE.

Řada ENERGYS NATURE

má 5 krmiv (Vojtěška, Cukrovkové řízky, Sladový květ, Corn Flakes, Omega) a 1 krmný doplněk (Mineral), která jsou vhodná pro tvorbu kreativních krmných dávek a mashů.  Tato krmiva je třeba kombinovat s některým z krmiv řady BASE, aby dávka byla vyvážená ve stopových prvcích.

ENERGYS krmiva jsou díky pestrosti svého sortimentu téměř lahůdkou pro majitele koní, kteří chtějí krmné dávky vytvořit svému koni podle jeho specifických potřeb. Krmiváři – specialisté společnosti De Heus na výživu vám dokážou pomoci se sestavením krmné dávky ENERGYS pro kteréhokoliv koně.

Dokážeme nakrmit jak chovné koně, tak sportovní koně na všech stupních zátěže a samozřejmě i koně pro hobby provoz a jezdecké školy. Krmíme koně majitelů speciálních plemen, i různých jezdeckých disciplín, malé chovatele i velké hřebčíny. Naše téměř 20letá zkušenost s koňmi je bohatá a naše práce je našim koníčkem.

Více o jednotlivých krmivech najdete na energys.cz/krmiva.php