ENERGYS

Co potřebují koně ve střední zátěži

Ing. Darina Havlíčková

Krmná směs ENERGYS® STANDARD je nejvhodnější pro koně ve střední zátěži. Především pro koně, kteří startují v nižších a středních obtížnostech parkuru a drezury. Krmivo je sportovnějšího typu, obsahuje nejvyšší  množství melasy ze všech krmiv z této řady, tedy zdrojem energie jsou především rychle využitelné sacharidy. Lze jej využít pro koně startující nebo trénující na soutěže parkurové, drezurní, vozatajské i všestrannostní. Není problém využít ho i pro klidné a vyrovnané hobby  koně, kteří pravidelně pracují. Hodí se spíše pro koně flegmatické, kteří potřebují podpořit „chuť jít dopředu“, dodává potřebnou jiskru a energii. V tomto případě je vhodné doplnit dávku ještě ovsem. U vzrušivějších koní je třeba oves vyloučit  a přidávat Corn Flakes. Tato kombinace je velmi osvědčená a prověřená v mnoha sportovních stájích.

STANDARD  je také vhodný pro klisny v poslední třetině březosti a v prvních měsících laktace. Doplňuje do krmné dávky klisny potřebné stopové prvky a také energii na pozdější tvorbu mléka. Ke konci březosti se může krmit na půl s krmivem ENERGYS® RELAX a po porodu klisnu postupně převést na krmnou dávku tvořenu pouze STANDARDem.

ENERGYS ® STANDARD je nejprodávanějším krmivem z krmiv řady ENERGYS. Většina našich dlouholetých zákazníků z řad sportovních jezdců ho pravidelně krmí již několik let s dobrými výsledky.

Podrobnější informace najdete na energys.cz/krmiva-base-standard.php