ENERGYS

CHováte Hobby koně?

Ing. Darina Havlíčková

Krmivo RELAX  je krmivo  z řady ENERGYS Base , které je základním kondičním krmivem pro všechny kategorie koní.

Granule 8 mm.

Energys® RELAX  je krmivo určené především všem kategoriím velkých plemen koní, které jejich jezdci a majitelé využívají pro rekreační a hobby aktivity.

Již od počátku vzniku krmiv řady ENERGYS® je RELAX nejprodávanějším a nejoblíbenějším krmivem z této řady. Byl vyvinut jako kondiční krmivo pro všechny kategorie koní. Jeho složení je především založeno na dobře využitelné funkční vláknině z pšeničných otrub, vojtěškových a travních pelet a cukrovkových řízků. Mírnou a postupně se uvolňující energii v krmivu doplňuje ječmen a nižší obsah kukuřice. Kvalitní bílkovinu dodává vojtěška a sladový květ a to pouze v mírném zastoupení  tak, aby to bylo v souladu s nižší zátěží hobby koní, a aby jim přebytečná bílkovina nezpůsobovala metabolické potíže. Melasa je v této krmné směsi použita pouze jako pojivo a zchutňovadlo ve velmi nízké dávce, aby nezpůsobovala svým obsahem jednoduchých sacharidů zvýšenou nervozitu a senzitivitu u těchto koní, kteří jsou v nízké pracovní zátěži. Dostatek minerálií a stopových prvků  doplňují životně důležité látky,  které potřebuje pro svůj život každý kůň bez rozdílu zátěže. Přídavek soli dodává rekreačním koním, kteří jsou velmi často více než sportovní koně v pastevním režimu 24/7 nebo 12/12, dostatek  sodíku  pro vyrovnání vyššího obsahu draslíku, který poskytuje bohatá a celodenní pastva.

RELAX je už tradičně krmivem pro turistické jízdárny a jezdecké školy, kde přesně vyhovuje delší a méně náročné zátěži koní. Psychika a spolehlivost těchto tolik potřebných  koní  je pro jejich majitele velmi důležitá. Školní koně musí být v dobré kondici, a přitom klidní a vyrovnaní. Přesně toto kritérium RELAX splňuje beze zbytku. U mnoha zákazníků a majitelů hobby nebo školních koní máme vyzkoušeno, že jejich “koně-učitelé„j sou po RELAXU ve výborné kondici, přitom spolehliví a dobře ovladatelní. Vhodný je RELAX i pro koně kteří pracují a podporují své lidské klienty v hiporehabilitačních stájích a  hipoterapeutických organizacích. RELAX je velmi vhodným partnerem pro tyto velmi psychicky vytížené koně.

Výborné a mnohaleté zkušenosti máme s RELAXem i u chovatelů a majitelů amerických plemen koní – především Quarter horse, Pasint horse nebo Appaloosa. U těchto silných dobře krmitelných a vyrovnaných plemen koní RELAX dodává  v přiměřené míře základní živiny pro jejich sportovní a rekreační využití. V případě vyšších sportovních výkonů u těchto westernových a dobytkářských plemen je vhodné RELAX kombinovat s EXTRA.

Kombinace krmiv RELAX a EXTRA v různých poměrech se nám osvědčila i u více temperamentních a vzrušivých sportovních parkurových koní  ve střední a vyšší zátěži. Tato kombinovaná  fázová výživa po dohodě s naším výživářským specialistou dává jezdci nebo majiteli sportovního koně tohoto typu do rukou nástroj,  jak pomocí kombinace kondičního (RELAX)  a sportovního (EXTRA)  krmiva udržet koně v dobré kondici, přiměřeném temperamentu a v neposlední řadě s kvalitní regenerací  během  celé  sportovní sezony. Máme v tomto směru mnoho dobrých referencí od našich zákazníků, kteří jsou výraznými osobnostmi českého parkurového sportu.

Snad nejvíce osvědčeným a mnohokrát v praxi vyzkoušeným je krmivo RELAX u plnokrevných koní v rekreační zátěži. Velmi vzrušivý a energický anglický plnokrevník, zrozený pro rychlost a rychlou práci potřebuje speciální kondiční krmivo, které jeho často drobné osvalené tělo udrží v dobré kondici i v režimu, kdy pracuje v pomalejším tempu delší čas. Nejvíce si však majitele těchto úžasných bystrých koní chválí RELAX jako krmivo, které jejich koně nerozrušuje ale udrží je klidné a vyrovnané při práci ze země nebo v hobby režimu.

Podrobnější informace najdete na energys.cz/krmiva-base-relax.php