ENERGYS

Pro chovatele poníků

Ing. Darina Havlíčková

Krmná směs ENERGYS® PONY byla vytvořena na základě požadavků zákazníků – majitelů malých a rustikálních plemen koní a pony. Její velkou předností je vyšší koncentrace stopových prvků na kg krmné směsi.  Z tohoto důvodu je možné dávkovat ENERGYS® PONY v malém množství. Použitím této směsi se vyhneme i překrmování sacharidy u koní náchylných ke schvácení kopyt. Krmivo je vhodné především pro koně malých plemen (minihorse, shetland pony apod.), dále pro koně rustikálních plemen a koní s dobrým využitím pastevní krmné dávky (hucul, hafling apod.) a jejich kříženců. Tito malí úživní koně  mají vysokou schopnost využití pastevní krmné dávky a  špatně snášejí koncentrovaná krmiva bohatá na sacharidy a bílkoviny. Většinou mají velmi dobrou kondici se sklony k tloustnutí, ale jejich krmná dávka bývá, vzhledem k extenzivnímu způsobu chovu, nevyrovnaná v mineráliích a vitamínech.

Právě krmivo ENERGYS® PONY je schopno doplnit  tyto důležité živiny, aniž by narušilo metabolismus koně nebo podporovalo jeho tloustnutí. Krmivo je vhodné i pro březí klisny s dobrou kondicí, které není třeba krmiv koncentráty. Také je možno ho použít jako krmivo pro koně v rekonvalescenci. Společně s cukrovkovými řízky, popř. vojtěškou vytvoříme bezpečnou krmnou dávku pro koně, kteří jsou nemocní nebo po operacích či veterinárním zásahu a mají omezenou možnost pohybu. PONY svým zvýšeným obsahem lněného semene, které je nositelem omega 3 a 6 nenasycených mastných kyselin, také přirozeně podporuje imunitu a zdraví koní.

ENERGYS® PONY z krmiv řady ENERGYS® je speciálním  bezpečným doplňkem  minerálií a vitamínů pro všechny kategorie koní. Jeho nízké dávkování z něj vytvořilo jedno z nejekonomičtějších krmiv pro chovné a hobby koně.

Podrobnější informace najdete na energys.cz/krmiva-base-pony.php