ENERGYS

pro hříbata a mladé koně

Ing. Darina Havlíčková

Krmivo BABY je naprosto unikátní a nezaměnitelné s ostatními krmivy řady ENERGYS. Jeho receptura byla vytvořena pouze pro hříbata a mladé koně.

Toto krmivo je granulované, o průměru granulí 4 mm.

Vysoký obsah bílkovin krmiva BABY odpovídá nárokům na tyto živiny u hříbat a mladých koní a podporuje jejich intenzivní růst a vývin. Naopak zvýšený obsah bílkovin už u dospělých koní není žádoucí (výjimkou by mohly být pouze vysokobřezí klisny ve špatném výživovém stavu a plemenní hřebci v připouštěcí sezoně u přirozené plemenitby, kde se může BABY ve výjimečných případech a po dohodě s výživářem, použít). Rostoucí svaly, orgánové soustavy, kůže a kostra mladých koní potřebují krmivo s vysokým podílem stopových prvků, velmi koncentrované, vyrobené z kvalitních surovin - a tímto krmivem BABY určitě je.

Ke krmivu BABY doporučujeme přidávat oves (do výměny zubů u mladých koní pokud možno čerstvě mačkaný), který zajistí mladým koním a hříbatům správný rozvoj sliznic trávicí trubice a naučí je jadrnou krmnou dávku dobře prožvýkat. Tímto jednoduchým mícháním BABY a ovsa se zajistí nejen rozvoj střevní stěny a papil sliznice tenkého střeva, ale také se zvýší stravitelnost přijímaného krmiva.

Krmivo BABY se dá přidávat zdravým kojeným hříbatům jako příkrm už od 3 měsíců věku. I takto malá hříbata krmíme vždy odděleně od matky. Dobrým návykem je i krmení BABY z ruky, kdy hříbě postupně formou hry učíme na kontakt s člověkem. U sirotků je možno krmit BABY navlhčené v malých dávkách ihned 14 dní po narození, ale je nutné přidávat kobylí nebo jiné upravené savčí mléko, či sušenou mléčnou náhražku. Krmivo BABY není schopno plně nahradit kobylí mléko v prvních 3 měsících života.

Pokud je kobyla dostatečně mléčná a hříbě prospívá je možno začít s příkrmem asi měsíc před odstavem a potom stále pokračovat i v odchovu. Ulehčíme tak hříběti složitou životní situaci, jakou odstav bezesporu je. Krmivo BABY, které hříbě přijímalo už s mlékem a pastvou, v období odstavu podrží jeho kondici a vývoj v normě bez stresových ztrát na živé hmotnosti. BABY je výborným startérem pro první zimu hříbat při pobytu v chovných zařízeních. BABY máme dlouhodobě s dobrými výsledky testováno u drobných chovatelů ale i ve velkých hřebčínech a odchovnách.

Přejít na produkt ENERGYS® BABY...