ENERGYS

Příběh Aničky a quartra Woodyho

Tým Energys

Možná jste jejich příběh zaznamenali  - osmiletý valach Woody onemocněl oční vadou známou jako Autoimunitně podmíněná keratitida a Anička se ho snažila zachránit i díky veřejné sbírce. Jak se jim dnes daří a co je čeká jsme se vydali zjistit do Líšnice, kde je Woody ustájený.

Aničko, pověz nám o vašich začátcích. Jak dlouho s Woodym uz tvoříte pár?

S Woodym jsme spolu už třetím rokem. Je to opravdu ten nejlepší parťák, kterého jsem si mohla přát. Nikdy mě v ničem nenechal, je učenlivý a občas mi dost dobře poradí. Začátky nebyly jednoduché, ale to tak bývá skoro vždy. S Wooďákem jsme si povahově neskutečně sedli, i když po jezdecké stránce to nebylo ze začátku úplně ono. Byl mladý, nezkušený a já byla po ošklivém úrazu páteře a nevěděla jsem, zda je on ten správný. Ale ten jeho pohled a povaha mě přesvědčila o tom, že ho chci mít po svém boku. Jsem moc ráda, že mám právě jeho.

Kdy a jak začaly jeho zdravotní problémy?

Jeho zdravotní komplikace začaly už loni před mojí maturitou. Už dříve měl problém s okem, ale nikdy to nebylo tak moc vážné. Začaly se objevovat skvrny na rohovce, rostly mu tam výrazné cévy a nebyl to moc hezký pohled. Mazali jsme mu 5x denně 5 mastiček, takže skoro nonstop. Bylo to dost náročné období. Pak se to zlepšovalo, ale následně zase vracelo. Dospěli jsme k diagnóze Autoimunitně podmíněná keratitida. Chvilku bylo oko klidné a pak se to ze dne na den znovu rozjelo bez jasné příčiny. Došlo to do takového stádia, že jsem ho raději odvezla na kliniku do Brna, kde zůstal 3 týdny hospitalizovaný a kde mu ten největší “záchvat” zaléčili.

Založila jsi pro Woodyho sbírku na Donio. Podařilo se jí naplnit?

Ano, nechtěla jsem ji původně zakládat, protože nerada žádám o finanční pomoc od ostatních, ale bylo to nutné a hlavně to bylo pro Woodyho ne pro mě. Vybrali jsme krásných 70 tisíc. Jsem za to neuvěřitelně vděčná, protože nám to pokrylo léčbu na  klinice a léčbu po ní. Ještě jednou bych moc chtěla poděkovat všem, co se na sbírce podíleli.

Jak je na tom Woody teď? Co vás čeká v nejbližší době?

Teď aktuálně čekáme až oko znovu přeléčíme, abychom se mohli vydat do Brna na operaci, přesněji na vložení cyklosporinových implantátů. Moc doufám, že mu to pomůže

Jak vám Energys pomáhá na vaší cestě?

Energys nám pomáhá opravdu moc, nejen že jsem dostala spoustu krmiva, ale také mi pomohli sestavit krmnou dávku. Woody byl opravdu spadlý po 3 týdenní návštěvě kliniky a Energys mi pomohl ho dát zase do formy + jsem dostala doporučení na doplňky stravy ať už na podporu očka nebo imunity. Děkuji Vám moc!

Přejeme Aničce a Woodymu hodně štěstí!