ENERGYS

Má váš kůň mírné dýchací potíže?

Ing. Darina Havlíčková

ENERGYS®  HERBIC

Müsli

Krmivo Energys® HERBIC je určeno koním ve střední sportovní zátěži nebo v pravidelné hobby zátěži. HERBIC obsahuje řezanku a bylinný komplex, který má příznivý vliv na trávicí a dýchací soustavu koní. Herbic je již dlouhodobě nejprodávanějším krmivem z řady Premium krmiv Energys®.

Bylinný komplex (rozmarýn, máta, kopřiva, bazalka, fenykl) v krmivu Herbic podpoří zdraví koní, a to především těch, kteří jsou citliví na změnu počasí a na jaře a na podzim trpívají na mírné dýchací potíže nebo nachlazení. Od našich zákazníků a veterinárních lékařů z terénu máme velmi dobré reference na krmení Herbicu u takto citlivých koní v zimním období. Mentolové silice z máty, které kůň při příjmu Herbicu vdechuje, působí mimo jiné blahodárně na horní cesty dýchací.

Herbic obsahuje také žlutý a černý oves, proto je potřeba ho krmit koním, kteří mají pravidelnou zátěž, nebo jsou více hodin denně ve výběhu.

U koní s omezeným pohybem by mohlo při krmení většího množství Herbicu dojít k otokům nohou nebo nadměrnému pocení. V receptuře Herbicu má oves důležitou roli jako zdroj tuků a strukturální vlákniny. Oves je v receptuře Herbicu cíleně zařazen především pro své dobré vlastnosti při podpoře trávení a udržení vitality střevní mikroflóry.

Oves může u některých koní produkovat tzv. „horkou energii“, kdy se tito koně stávají hůře ovladatelnými a tento typ energie umocňuje jejich temperament a zhoršuje ovladatelnost. Obsah ovsa v Herbicu není vysoký, takže pokud zákazník nemá špatnou zkušenost s krmením menších dávek ovsa, může se bez problému toto výborné krmivo do krmné dávky svého koně zařadit.

Müsli HERBIC obsahuje také směs tepelně upraveným obilovin, jako je mladá kukuřice a ječmen. Částečně jsou tyto obiloviny upraveny expandací, což je tepelná úprava, při které dojde ke zvětšení povrchu zrna  a zvýšení stravitelnosti, protože se rozruší pevné vazby mezi glukozovými molekulami ve škrobech.

Součástí receptury Herbicu jsou jako zdroj bílkovin a strukturální vlákniny také sušená vojtěška a hrachové vločky, jako zdroj tuku - výtečný a zdraví podporující lněný olej a také slunečnicový olej a jako zdroj jednoduchých sacharidů je v Herbicu požita melasa, která zvyšuje chutnost krmiva a pevnost granulí.

Bylinný komplex obsažený v Herbicu má pozitivní vliv na příjem krmiva (bazalka, rozmarýn, fenykl, máta) a především na dýchací cesty (bazalka, máta, kopřiva).

Herbic díky obsahu bylin podporuje dobré trávení (rozmarýn), chuť k příjmu potravy (bazalka), působí proti nadýmání (fenykl), čistí dýchací cesty (bazalka, fenykl, máta), působí antiviroticky a detoxikačně (kopřiva, rozmarýn) a má pozitivní vliv na metabolismus cukrů a IR-insulinová rezistence (kopřiva).

Krmivo Herbic je jednoznačně nejvíce podporující krmivo pro koně s dýchacími problémy z celého sortimentu krmiv ENERGYS®. Je možné ho zařadit do denní krmné dávky pro vytížené hobby nebo sportovní koně.

Přejít na produkt...