ENERGYS

Chcete podpořit zdraví a regeneraci svého koně a dodat potřebné minerálie?

Ing. Darina Havlíčková

ENERGYS® OMEGA GOLD: Extrudovaný len se spirulinou

Krmivo OMEGA GOLD, z prémiové řady krmiv Energys®, je unikátním spojením kvalit dvou výjimečných krmných doplňků, lněného semene a sladkovodní sinice Spiruliny.

Tento výjimečný doplněk výživy, je naprosto univerzálním krmivem pro všechny kategorie koní. Naši zákazníci ho mohou použít v případě, že potřebují zajistit kvalitní regeneraci pro své sportovní koně, nebo podpořit zdraví svých hobby a starších koní, nebo dodat potřebné minerálie a stopové prvky pro chovné a rostoucí koně.

OMEGA GOLD udržuje zdravou trávicí soustavu koní a působí jako prebiotikum (tzn. tvoří podmínky pro růst a rozvoj bakterií mléčného kvašení a jiných příznivých mikroorganismů střeva ), podporuje růst svalové hmoty, detoxikuje tělo koní od nežádoucích sloučenin (např. težkých kovů), dodává v přirozené formě stopové prvky (Fe, Se, vitaminy skuiny B, karoteinoidy, apod.).

Složení OMEGA GOLD

Složení tohoto inovovaného produktu z premiové řady krmiv Energys® je velmi jednoduché.

OMEGA GOLD obsahuje především extrudované lněné semeno, které už je notoricky známým nositelem mnoha výborných kvalit,  jako např. podpora imunity a antioxidační působení, a to díky dobrému poměru Omega 3 a Omega 6 NMK. Lněné semeno je také se svým mírně projímavým působením a vysokým obsahem slizových látek už po mnoho let v chovu koní  skvělým pomocníkem pro udržení správné funkce střev a celého trávicího tratu. Čistí střevní sliznice a podporuje průchod tráveniny, zabraňuje zácpovým kolikám a dodává tělu kvalitní stopové prvky (Se, Zn, apod.) pro bezproblémovou výměnu srsti v přechodných ročních obdobích. Používá se také hojně jako součást předporodních mashů, kde usnadňuje porod tím, že „čistí“ porodní cesty.

Extruzí se lněné semeno zbaví své jediné nevýhody, alkaloidu linamarinu, jehož jedním z metabolitů (tzn. produktem při rozkladu) je také kyanovodík, který může ve větším množství způsobit mírné otravy. Tato obávaná sloučenina se deaktivuje jakýmkoliv tepelným ošetřením (vařením, napařením, extruzí, apod.)

Druhou perlou ve složení Omega Gold je zelená sladkovodní řasa (resp. sinice ) Spirulina. Její nespornou výhodou je velmi kvalitní protein (kt. obsahuje většinu esenciálních aminokyselin, které jsou základními stavebními  prvky bílkovin resp. svalové hmoty) a rozmanitý obsah dobře vstřebatelných mikroživin (stopové prvky a vitaminy např. Fe, Se, vit. Skupiny B, karotenoidy, apod). Spirulina také obsahuje stejně jako lněné semeno NMK Omega 3 (především nepostradatelnou a zdraví prospěšnou kyselinu linolenovou). V Spirulině obsažený polysacharid Spirulin má zase antivirové a látka c-fykocyanin protizánětlivé účinky.

Omega Gold je tedy opravdovým vzácným „zlatem“ prémiové řady krmiv Energys® a může být velmi prospěšná všem, kteří ji zařadí do krmných dávek svým koním.

Přejít na produkt...