ENERGYS

Rozdáváme radost

18/5/2020

Navštívili jsme statek v Leštině mezi Voticemi a Mladou Vožicí v jižních Čechách. Proč? Jsme rádi, když má naše práce smysl, a když můžeme udělat i něco navíc, třeba rozdat trochu radosti...

Domov pro koně z. s. poskytuje domov starším a nemocným  koním či  koním vyřazeným ze sportovní kariéry.  Jeho kapacita je aktuálně zcela naplněna. Stálý domov zde našlo nejen 42 koní, ale také psi a kočky.

Majitelé pečují o koně s různými osudy a zdravotními obtížemi. Někteří byli vykoupeni z jatek, po dostihové kariéře, bývalí tažní, policejní, drezurní koně, chovné klisny nebo z kauzy týraných koní Jankov.

Koňská rodina je zde pestrá, najdete zde dvouleté i třicetileté, malé i velké a za každého z nich jsou zde vděční, protože dokáží člověka mnohému naučit - LÁSCE a vzájemné upřímnosti.

"Našim koním dopřáváme volnost, lásku a spokojený život ve stádě," říkají Patricie Pitříková a Pavel Malypetr. Koně mají dispozici 2 stodoly, 50 ha pastvin, celodenní přístup k senu, k vodě, k solným lizům, jsou přikrmováni müsli, bylinkami, medem a vitamíny dle potřeb každého koně. Pravidelně je jim poskytována korekce kopyt, úprava zubů, masáže...