ENERGYS

Festival Hřebců amerických plemen

02/04/2024

Sobotní prosluněný den přilákal stovky návštěvníků na Festival hřebců amerických plemen konaný na farmě Galloway v Roupově u Plzně.

Každoroční akci pořádanou Martinou Malinovou pod záštitou Czech Quarter Horse Association jako každý rok sponzoroval i Energys, a proto jsem nemohli chybět. A bylo se na co dívat! 22 nádherných a vychovaných hřebců se sešlo na jednom místě, aby předvedli svoje kvality na ruce i pod sedlem. Zájemci o ženicha pro svou klisnu měli opravdu velký výběr a měli možnost si každého koně prohlédnout v kroku i klusu na ruce, pod sedlem v různých disciplínách a u některých z nich dokonce jejich potomky.  Třešničkou na dortu pak bylo předvedení dobytkářských koní při práci s telaty, kde zazářili i slovenští kolegové z farmy Medvecky cutting horse.

Naposledy se představil i slavný Smartest Magician - Harry Potter, který se předvedl v celé kráse i ve svých úctihodných 26 letech.  Má na kontě plno kvalitních potomků a proto mu vzdala hold celá aréna v dojemné chvilce, kdy se předvedl ve volnosti a bylo vidět, že si pozornosti náležitě užívá.

Finálem celého dne pak byla tombola o ceny v hodnotě přes 200 tisíc a volba Nejkrásnějšího koně 2024. Hlasování diváků bylo velmi těsné, ale první místo nakonec vyhrál urostlý téměř osmiletý hřebec Fantastic DJ Valentin s číslem 5.